arisa vinci grecka piosenkarka główna stronakolumna greckabiografiakolumna greckateledyskikolumna greckakontaktkolumna greckagaleriakolumna greckakontakt

      Arisa Vinci to Krakowianka, zodiakalna panna, ulubiony kolor: turkus, hobby: architektura wnętrz. Od najmłodszych lat zakochana w piosence i teatrze i zdaje się, że z wzajemnością, ponieważ często znajdowała się w gronie laureatów wielu konkursów w tej dziedzinie.

      Arisa ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie z dyplomem muzyk-wokalista w zakresie śpiewu solowego. Równolegle podjęła pracę w Operze i Operetce Krakowskiej, z którą do 2000 r. przez wiele sezonów koncertowała w kraju i za granicą. Rokrocznie dawała koncerty, na których szczególnym zainteresowaniem cieszyły się znane utwory musicalowo-operetkowe.
      Równocześnie, jako Miss Małopolski w wyborach Miss Polonia, próbowała pracy modelki. Jednak muzyka była silniejsza i pochłonęła ją bez reszty.
      Potem był okres współpracy z wieloma muzykami i poszukiwanie swojego miejsca na scenie muzycznej. Jak każdy artysta chciała kojarzyć się z własną twórczością i repertuarem. I dobrze się stało, że na swej drodze spotkała znanego wokalistę i przede wszystkim kompozytora, lidera zespołu Wawele Jana Wojdaka. To Jan Wojdak umiejscowił ją głównie w greckiej muzyce, stworzył dla niej repertuar i wymyślił pseudonim. Współpraca z nim trwa już trzy lata i zaowocowała nagraniem kilku singli, teledysków oraz płyty pt. "Moja Grecjo" z 11 piosenkami. Od tego też momentu Arisa Vinci pokazuje się w mediach (radio, telewizja, prasa).

Piosenkarka pokochała więc południowe klimaty i zabiera słuchaczy najczęściej w podróż po Helladzie. Koncertuje głównie w Polsce, promując swoją debiutancką płytę.

Dorobek artystyczny:
Single:
"Smak miodu" - SKMP-037
"Moja Grecjo" - SKMP-038
"Intymny czas" - SKMP-040

Płyta CD:
"Moja Grecjo" - KMPCD-012

Teledyski:
"Bo to jest miłość" (real. - sierpień 2008)
"Moja Grecjo" (real. - wrzesień 2009)
"Intymny czas" (real. - styczeń 2010)
arisa vinci grecka piosenkarka
Copyright 2008 by babar© All rights reserved.

buzuki hellada kraków piosenka karaoke wawele wojdak taniec miłość sirtaki ateny korynt akropol eleni dziewczyny arisa vinci grecja śpiew arisavinci reczital koncert występ festyn wiowisko najlepsze
stat4u